SİTAŞ

Ülkemizde kapasitesi ve teknolojisi yüksek beton travers fabrikası kurulması çalışmaları sonuncunda; TCDD öncülüğünde, yerli v yabancı özel sektör ile birlikte SİTAŞ (Sivas Beton Travers İmalat Sanayi ve Tic. A.Ş.) kurulmuştur. TCDD tarafından SİTAŞ’a kiralanan 20.000m2’lik alanda kurulan üretim tesisinin temeli 14.05.2011 tarihinde atılmış olup, çetin kış şartlarına rağmen inşa süreci Haziran 2012’de tamamlanarak deneme üretimine geçilmiştir.

TARİHÇE

Türkiye’de demiryolları yatırımı ve işletmesi konusunda otorite olan TCDD, modern demiryollarının ihtiyacı olan traverslerin ülkemizde üretilmesini teşvik amacıyla, yabancı yatırımcı çekerek ülkeye teknoloji transfer edebilme için, Sivas’ta yatırım yapma kararı almış ve bu konuda yabancı üreticilerin katılabileceği bir davet ilanı yayınlamıştır. Talipler içerisinde en uygun teklifi sunan, Kolin Şirketler Grubu’nun öncülük ettiği grup ile ortaklık kurulmasına karar verilmiş olup, 05.05.2011 tarihinde(SİTAŞ) Sivas Travers İmalat Sanayi ve Tic. A.Ş. kurulmuştur.

PAZAR HEDEFLERİ

Türkiye’nin ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra; Suriye, Irak, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Cezayir, Libya ve Tunus gibi ülkelere de ihracat hedeflenmektedir.

TARİHÇE

SİTAŞ’ın ortakları; TCDD, Kolsan, Eser Beton, Margaritelli ve Hacı Osman Yıldırım’dır.

ORTAKLIK YAPISI

SİTAŞ’ın ortakları; TCDD, Kolsan, Eser Beton, Margaritelli ve Hacı Osman Yıldırım’dır.