Referanslar


TCDD:
Demir Yolları’nın geçmişi 1856 yılına kadar uzanır. İlk demiryolu İzmir Aydın illeri arasına bir İngiliz şirketi tarafından (130 km) inşa edilmiştir. Cumhuriyet döneminde çoğu 1950 yılına kadar inşa edilen hatlarla birlikte bugün 10.990 km yol uzunluğuna ulaşılmıştır. TCDD, Türkiye sınırları içerisinde yol yapımı, bakımı ve işletilmesi konularında tek yetkilidir.


Kolsan İnşaat A.Ş.:
Bir Kolin Şirketler Gurubu üyesidir ve Kolin İnşaat A.Ş.nin en büyük hissedarıdır. 1976 yılında kurulmuştur ve Ankara merkezlidir. Ana çalışma konusu beton ve beton esaslı prefabrik yapı elemanlarının üretimidir. Yılda 500.000 m3 ten fazla hazır beton üretimi ile alanında lider kuruluşlardan biridir. Ayrıca, pek çok alt yapı projelerinde kullanılan Kolsan Tünel Boruları’nın, ön-germeli betonarme köprü kirişlerinin de üretimini yapmaktadır.


Margaritelli SpA:
İtalya merkezli, ülkesinin şu anda travers ihtiyacının yarıdan fazlasını sağlayan ve Fransa’ya travers ihraç eden tek İtalyan kuruluşudur.
1870 yılında Eugene Margaritelli tarafından, tarım ve ormancılığa yönelik malzeme imalatı amacı ile kurulmuştur. 1945 yılında ilk Ahşap Demiryolu Traversi’ni üretmiş ve kısa sürede İtalya Demir Yolları için en büyük travers sağlayıcısı olmuştur.
2001 yılında kendi geliştirdiği bir yöntem ile patentli Ön-germeli Beton Demiryolu Traversi üretimine başlamış ve sahibi olduğu 3 tesis ve büyük hissedar olduğu “ITALSLEEPERS” ile birlikte İtalya için en önemli travers üreticisi olmuştur.


Eser İnşaat A.Ş.:
30 yıllık geçmişe sahip YILTAŞ Şirketler Gurubu’nun bir üyesidir. Yıltaş Şirketler Gurubu, Prefabrik beton yapı elemanları üretiminden görsel medyaya, ülkemizde ilk ve tek olan tıbbi lens imalatından kireç-çimento sektörüne, üst yapı yükleniciliğinden madenciliğe, nakliyecilikten gıda sektörüne kadar çok geniş bir yelpazede 14 farklı şirketi ile değer üretmektedir. Bölgesel sanayi ve yatırımcıların içinde çok önemli bir yere sahip olan Yıltaş Şirketler Gurubu yıllık 150.000.000 TL den fazla bir ciro ile bölge ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır.